Koeraaedikud.ee pakub laia valikut koerapuure, mis on mõeldud teie neljajalgse sõbra turvalisuse ja mugavuse tagamiseks. Olgu teie lemmik väike või suur, meilt leiate sobiva suuruse ja stiili, mis vastab teie ja teie koera vajadustele. Kõik siin kategoorias olevad puurid on hõlpsalt kokkupandavad ja lihtsasti kaasa võetavad. Autosse mõeldud puurid ja tubased piirdeväravad leiate teistest kategooriatest.

Koerapuur – sobiliku suuruse valimine

  • Mõõda oma koera suurus

Koera pikkus tuleks mõõta sabajuurest kuni nina otsani. Oluline on ka mõõta koera kõrgus maapinnast tema pea laeni.

  • Vali mõõtmistulemuste põhjal sobiva suurusega koerapuur

Kui olete oma koera kehamõõtmed kindlaks määranud, on aeg asuda valima sobivat puuri. Ideaalis peaks valitud puur olema sellise suurusega, et teie koer saaks seal mugavalt püsti seista, ennast keerata ning maha pikali heita. Soovitatav on, et puuri pikkus ületaks teie koera kehapikkust vähemalt 10%, tagades piisava ruumi liikumiseks. Samuti on oluline, et puuri kõrgus oleks selline, et koer saaks seista ilma, et tema pea või kõrvad katuseni ulatuksid. See kõik aitab kaasa koera heaolule ja turvalisusele tema ajutises kodus.

  • Arvesta valimisel kasutamise eesmärki

 

Kodus pikemaajaliseks kasutamiseks olev puur võiks olla pigem suurem ja mugavam. Kui liigutate puuri pidevalt ühest kohast teise võiks puur pigem olla kompaktsem.

Mis põhjusel harjutada koera puuriga

Koerapuuri kasutamisel on mitmeid olulisi põhjuseid. Puur pakub turvalist varjupaika koerale, andes talle oma isikliku ruumi, kus ta saab puhata ja lõõgastuda. See on eriti oluline noorte või ärevate koerte jaoks. Koerapuur aitab harjuda koeral kodukorra ja rutiiniga ning piirata ligipääsu kogu majale, mis võib aidata vältida ebasoovitavat käitumist nagu närimine või asjade lõhkumine. Puur võib olla ka abivahend potitreeningul, sest koerad väldivad oma magamiskoha reostamist. Samuti on puuriga turvalisem koera transportida.

Koera tuleb puuriga harjutada. Seda kuidas seda teha saate lugeda siit.

Muutke puuri koera jaoks mugavamaks

Lisage puuri mehme alus, veekauss ning koerale meelepärased mänguasjad. Koerale võib meeldida ka see, kui puur on kaetud teki või linaga.