Põhjused, miks valida komplektne või moodulitest koeraaedik

  • Koeraaedikud, mis on valmistatud moodulitest  on kiirelt ja lihtsalt kokkupandavad.
  • Jääb ära aukude kaevamine ja suurem osa detailide sobitamisest ja mõõtmisest.
  • Võimalus valida välja sobiliku suurusega aedik või komplekteerida koera aedik vajadustest lähtuvalt.

Võrguga koeraaedikud on soodsam valik, kuid suuremad ja tugevamad koerad on võimelised neid lõhkuma ning antud tüüpi aedikutest välja murdma. Seega soovitame suuremate koerte puhul kasutada paneelidest komplekteeritavat aedikut, mis on oluliselt tugevam.

Koeraaediku valimisel tuleks arvesse võtta koera suurust, aktiivsust ning aedikus veedetava aja pikkust. Aediku kõrgus peab olema võrdne või suurem, kui selles peetava koera kahekordne pikkus sabajuurest rinnakuni. Kui samas aedikus peetakse mitut koera tuleks aediku kõrgus valida suurema koera järgi. Mida aktiivsem on koer seda suurem võiks olla tema aedik. Kui koer viibib aedikus pidevalt peab aedikusse ära mahtuma ka söömise koht ning kuut. Koer kuut on võimailik paigaldada ka nii, et kuudi sissepääs/väljapääs on ühendatud aedikuga, selliselt ei võta kuut ära ruumi aediku seest ning koera on rohekem liikumisruumi aediku sees. Pidevalt aedikus olevale koerale on soovituslik rajada pigem suurem kui väiksem aedik. Näiteks kuni 40kg koera aedik peab olema minimaalselt 3 ruutmeetrise pindalaga kui aga samas aedikus peetakse kahte kuni 40kg koera peab aediku suurus olema 5 ruutmeerise pindalaga. Aediku pindala suurusele esitatavad tõuded on leiatavad siit (paragrahv 13).

Paneelidest koerte aedik vali selliselt, et koer ei mahuks aediku pulkade vahelt läbi.

Paneelidest aedikute juurde on võimalik soetada põrandakinnitusi ja katusekinnitusi. Antud kinnituste abil saab soovi korral ehitada aedikule katuse ja põranda. Põranda ja katuse detailid ei tule kaasa aediku paneelidega. Ideid kuidas muuta paneelidest aedik omanäoliseks leiate tootefotode juurest.

Antud kategooriast leiad nii juba komplekteeritud aedikuid kui ka eraldi detaile, et panna kokku just endale sobilik aedik.

Kõik meie tootevalikus olevad koerte aedikud on kuumtsingitud metallist ning seega vastupidavad ilmastikutingimustele.

Kui soovid koeral lasta liikuda kogu kinnistu ulatuses vaata meie koostööpratneri Dogtrace tooteid.